۰۲۱-۴۴۴۴۹۶۴۴ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸

بیمه بار

امروزه خدمات مربوط به امور بیمه ای ، به کار بسیار تخصصی ای تبدیل شده است و رشته ای دانشگاهی برای آن تعبیه شده است.
• بیمه مخصوص حمل و نقل کالا چیست؟

این نوع بیمه ، نوعی از خدمات بیمه ای را شامل می شود که به واسطه آن ، شرکتی که مشتریان را با دریافت مبلغی بیمه می کند ، موظف است در صورت بروز هر گونه آسیب و خسارتی که در طول مدت زمان جابه جایی این بارو کالاها به آنها وارد می شود ، هزینه خسارت های وارد شده به کالاها و یا تجهیزات را به مشتری پرداخت کند.
در زیر انواع بیمه های مربوط به حمل و نقل را توضیح می دهیم.

2
1. بیمه حمل و نقل ساده چیست؟
این نوع از بیمه به کالاهایی تعلق می گیرد که در آنها ویژگی های مربوط به نوع بار و کالا به طور دقیق بیان شده باشد و سایر مشخصات مرتبط با نوع وسیله مورد جابه جایی را نیز در آن قید می شود. مانند : نوع کالا ، روش جابه جایی و حمل کالا ، قیمت و ارزش کالا ، حق و حقوقی که دو طرف نسبت به هم دارند و … در آن توضیح داده شده است.
برای مثال اگر شما بخواهید بار و یا کالای خود را که حجم و اندازه آن از قبل مشخص شده است را از کشورهمسایه نظیر ترکیه به داخل ایران منتقل کنید ، می بایست برای این محموله ، بیمه مخصوص بار درخواست کنید. بعد از درخواست شما ، شرکت بیمه مورد نظر ، بیمه ای مخصوص را برای بار شما ثبت خواهد کرد.
همان طور که قبلا نیز بیان شد ، برای صدرو این نوع از بیمه به مشخصات بسیار کاملی نیاز است. از جمله نوع بار، روش حمل و جابه جایی بار و … باید در آن ثبت شود. در این حالت شرکتی که وظیفه امور بیمه ای کالاها را برعهده گرفته است ، مسئول است در قبال آسیب دیدن و یا خسارت به کالا ، هزینه خسارت آنهارا طبق قرار داد نوشته شده از قبل ، پرداخت کند.
این قرار داد بیمه ، در تمام طول مسیر یعنی از مبدا جابه جایی شروع می شود و تا رسیدن کالا به مقصد مورد نظر ادامه خواهد داشت. در این شرایط اگر شما کالاهای زیادی داشته باشید که بخواهید آنها را بیمه کنید می بایست مشخصات تک تک آنها را در اختیار شرکت بیمه قرار دهید تا این شرکت بتواند هزینه کلیه کالاها و بارهای شما را ثبت کند .
البته در این شرایط با انجام بیمه ساده ، شخص مجبور نخواهد بود که کالاها بیمه شده را همزمان با هم ، جابه جا کند و می تواند بارها را به طور جداگانه جابه جا کند و تنها مسئله ای که باید به طور دقیق رعایت شود این است که ارزش تمام کالاها به طور دقیق محاسبه شده باشد.
2. بیمه حمل و نقل عمومی چیست؟
در بعضی از موقعیت ها به دلیل آنکه تعداد دفعات وارد کردن کالای خاصی زیاد است ، برای وارد کننده به صرفه نیست که هر دفعه کالاهای خود را به طور جداگانه بیمه کند . در چنین شرایطی ، مثلا در طول یکسال ، چندین بار نیاز به وارد کردن کالا به داخل کشورهست ، دیگر نمی توان از صدور بیمه های حمل و نقل ساده استفاده کرد ، زیرا کاری زمان بر و دشوار است. زیرا برای تعداد زیادی از بارها و به دفعات تعداد ورود آنها می بایست به طور جداگانه فرم های بیمه ای تکمیل شوند. اما با انجام بیمه های عمومی، می توان بر این مشکلات فائق آمد ، مدت زمان اعتبار این بیمه های عمومی معمولا یکساله است .
البته مطالب بیان شده در بالا ، تنها توضیحات مختصری از انواع بیمه و شرایط خاص برخی از آنها بود .شما عزیزان برای دریافت اطلاعات کامل تر می توانید با همکاران ما در شرکت حقیقت بار تهران تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی آنها بهره مند شوید.
شماره های تماس:
۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸

Untitled-2

Scroll Up